Балкан (Ботевград) победи гостуващия Сигал Прищина (Косово) с 85:77 (26:13, 14:15, 25:22, 20:27) точки и записа четвърти успех в Балканската лига по баскетбол за мъже.

За възпитаниците на Александър Тодоров това бе трета поредна домакинска победа в надпреварата. Домакините водеха през всичките 40 минути, като с тройка на Иван Лилов взеха аванс от 26:13 точки още в първата четвърт. На почивката играчите на Балкан имаха преднина от 40:28. Най-голямата разлика в мача бе 18 точки при 68:50 в началото на последните 10 минути след тройка на Александър Груев.

Ноа Далман записа "дабъл-дабъл" за победителите - 23 точки и 17 борби, Станимир Маринов добави 18 точки, 11 асистенции и 8 борби, а Иван Лилов се отчете с 16 точки и 7 асистенции. За гостите най-резултатен беше Кендрик Джоунс с 19 точки, а с 18 точки завърши Дардан Бериша.

"Имахме шанс да спечелим и с по-голяма разлика. Това е победа срещу един от най-добрите отбори в Лигата. Играем във всеки мач, за да продължаваме", каза след двубоя треньорът на Балкан Александър Тодоров.