Балкан Ботевград се изкачи начело на класирането в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), след като се наложи с 85:70 (20:16, 13:21, 25:25, 27:8) над Черноморец Бургас в мач от осмия кръг. Балкан е лидер с актив от осем точки, като преследвачите Лукойл Академик и Левски играят директен двубой за лидерската позиция в неделя вечер (8 декември).

Въпреки на пръв поглед категоричната победа над Черноморец, Балкан срещна сериозни затруднения в мача и трябваше да прави обрат в последната четвъртина, за да стигне до крайния успех. Резултатът преди последните десет минути даваше две точки аванс на гостите от Бургас, които бяха на път да спечелят своята първа победа за сезона, но тройка на Павел Маринов обърна срещата в полза на домакините. Последва забележителна серия от 13 поредни точки в полза на Балкан, с което беше подпечатан и крайният успех.

В нея Маринов наниза още две тройки и се разписа под коша, а в крайна сметка капитанът на тима завърши с "дабъл-дабъл" при 27 точки и десет спечелени борби.

Рилски спортист записа втората си поредна и общо четвърта в НБЛ, след като срази Спартак Плевен със 110:55 (23:19, 30:14, 30:11, 27:11). Така самоковци вече е с актив от 4 успеха и 3 поражения, докато плевенчани са с 2-5.

Най-резултатен за победителите бе Златин Георгиев със 17 точки, като вкара и четирите си опита от тройката. Любомир Киров се отчете с 16 точки за малко повече от 13 минути, а с 14 точки бе Йордан Бозов. За гостите с 15 точки е Джеймс Анакриън, а с по 11 са Симеон Ценов и Васил Александров.