България национален отбор по баскетбол загуби като гост от Естония с 49:61 точки в среща-реванш от финала на предварителните квалификации по баскетбол за мъже за Евро'2015.

Възпитаниците на Константин Папазов изиграха слаб мач, отстъпиха с 12 точки и не успяха да се класират за шампионата на Стария континент, който е след две години.

Мачът се изигра пред 7000 зрители в Талин.Всичко в срещата се реши през първата част, когато домакините поведоха с 13:3, а до края на частта имаха аванс от
15 точки - 25:10.

През втората четвърт играчите на Естония продължиха да доминират, в началото на третата част преднината им достигна 20 точки - 44:24. В последната част България не отбеляза кош почти шест минути и с това всичко приключи.

За България Калоян Иванов завърши с 13 точки и 7 борби, а Божидар Аврамов вкара 10 точки.

Състав на България: Николай Върбанов 0, Бранко Миркович 5, Иван Лилов 2, Калоян Иванов 13, Чавдар Костов 5 (Деян Иванов 7, Божидар Аврамов 10, Александър Янев 6, Асен Великов 0, Павел Иванов 0, Веселин Веселинов 1, Христо Захариев 0)