
Полицията е евакуирала хората от района на централната гара, където са били експлозиите. Досега никой не е поел отговорността за терористичния акт.
Преди няколко дни органите на реда бяха поставени в повишена готовност поради опасения от атентати от баската сепаратистка организация ЕТА преди насрочените за неделя общи избори. Аточа е голям комплекс в центъра на Мадрид със станция на метрото и жп гара.
Засега няма данни за пострадали българи при взривовете в метрото в Мадрид.
Пресаташето на българското посолство в Мадрид Ралица Димитрова засега отказва да даде информация дали има данни за пострадали българи с аргумента, че трябва първо да се информира външното министерство. От посолството на България отказват да обяснят каква е ситуацията в момента и какво се прави за идентифициране на жертвите и ранените. Информация от посолството ще има най-рано след половин час.