Точно 45 футболисти се явиха на първата тренировка на новоучредения клуб Пирин-Благоевград. Днес тимът започна подготовка за предстоящото си участие в първенството на Западната „Б” група. В тима са привлечени поне засега футболисти от Марек, Пирин 1992 и Пирин (Благовеград). В състава са Велик Ирмиев, Георги Георгиев, Лъчезар Дафков, Веско Стойков и др.

 На официална пресконференция беше представен наставникът на Пирин-Благоевград Йордан Самоковлийски. Негов помощник ще бъде доскорошният футболист Иван Стойчев-Дофтора, а кондиционен треньор е Антон Иванов. „Оттук нататък започваме да градим един отбор, който да се завърне в елита, защото на Пирин там му е мястото”, обяви Самоковлийски.

 Футболистите ще тренират в Благоевград до следващия вторник (11 юли), като през това време групата от 45 души ще бъде редуцирана. След това тимът ще замине на лагер в Банско. Там Пирин-Благоевград ще остане две седмици. Йордан Самоковлийски иска отборът да изиграе общо 9 контроли за цялата си предсезонна подготовка. Засега сигурни са проверките на 8 юли срещу Локомотив (София) и срещу Вихрен седмица по-късно. До няколко дни ще станат ясни имената на още нови футболисти.

Спортно-технически директор на клуба на бъде Кирил Стойчев. Преговорите със секретаря на Аматьорската лига Валнетин Чакъров за поста изпълнителен директор все още не са приключили.

БОРИС НИКОЛОВ