Двубоят бе първият от 20 кръг, с който се подновиха мачовете от първенството за 2006 година. Въпреки факта че бяха домакини, футболистите на Жаки Дюгеперу така и не успяха да се противопоставят на именития си съперник и след поражението отново останаха на последно място във временното класиране.

Хеттрик в срещата постигна Силвен Вилтор, който откри резултата още в 6-тата минута. Малко преди края на първото полувреме пък Жереми Берто покачи на 2:0. Особено красив бе третият гол на “Олимпик” в 56-та минута, при който Вилтор пое топката малко след центъра на терена и след самостоятелна атака стигна до второто си попадение в двубоя.

Крайното 4:0 Вилтор оформи в 73-та минута. В друг доста оспорван мач съставите на “Олимпик Марсилия” и “Ланс” завършиха наравно 1:1. Още в 4-тата минута Самир Настри центрира прецизно и Хабиб Бейе откри резултата в полза на домакините, а малко след това след удар на нигериеца Уилсън Орума защитникът на “Ланс” Хилтон изби топката от голлинията.

Последваха нови пропуски на Орума, а неточни за “Ланс” бяха Алу Диара и Пиер Ален Фрау. В края на първото полувреме пък след сблъсък с Франк Рибери, вратарят на гостите Чарлс Итандже получи червен картон. Въпреки това през втората част футболистите на “Ланс” играха по-добре и в 76-та минута Хилтон успя да изравни. Така в класирането води “Лион” с 47 точки, втори е “Пари сен Жармен” с 34, а “Ланс” е трети с 33 точки.