ЦСКА няма да плати нито стотинка на Литекс за щетите нанесени от агитката на „червените" по време на гостуването на отбора на градския стадион в Ловеч в мач от първия кръг на първенството ни. Мотивът на „армейската" управа е, че от тима на Гриша Ганчев поискали баснословните за обикновена пластмасова седалка 60 лева.

"Няма да платим докато този въпрос не се изясни. Ние имаме същите столчета на "Българска армия" и прекрасно знаем каква е реалната им стойност дори с разходите по монтажа. Написали сме писма до когото трябва, за да се установи каква всъщност е точната сума за обезщетението. Ако всичко е наред ще преведем справедливата оценка на щетите", коментираха вчера от Борисовата градина.

Както е известно обаче освен за седалките от Ловеч имат претенции и за оградата в сектора за госуващата агитка, която също бе строшена на две места от публиката на ЦСКА. Заради скандалите в мача „червените" бяха наксазани да играят пред празни трибуни в две домакинства, а отделно трябваше да платят колосална за българските стандарти досега глоба в БФС от 40 хиляди и 500 лева. Ако не се издължи в определен срок обаче ЦСКА може да отнесе по-сериозно наказание от футболната ни централа, което включва дори забрана за по-нататъшно участие в първенството.

Иван Ченчев, Станимир Сапунаров, „Тема Спорт"