Отборът на Ню Джърси Нетс ще изиграе по голямата част или целия сезон 2009-2010 в Ню Джърси, вместо в Бруклин както бе предвидено, съобщи официалният говорител на клуба в четвъртък.

"Мрежите" бяха запланували да започнат сезон 2009-2010 в новата си зала в Ню Йорк, но вчера Бари Баум заяви, че преместването няма да се осъществи преди началото на 2010 година. По всяка вероятност сезон 2009/2010 ще започне в "Изод Сентър" в Източен Ръдърфорд, а през първата половина на 2010 година ще продължи в новата зала, наречена "Барклейс Сентър".

През октомври мажоритарният собственик на клуба Брус Ратнър заяви пред Аssociated Press, че новата зала най-вероятно няма да бъде готова за откриването на сезон 2009-2010.

снимка: AP