На 13ти и 14ти Май 2016г в Тбилиси/Грузия/ се проведе Европейско първенство по карате ШИНКИОКУШИН. България се завръща днес с 3 Европейски титли, една Вицеевропейска и един бронзов медал. За 16ти път Валери Димитров в кат.+85кг спечели Европейската титла. Феномен в каратето е Валери, така говорят за него в цял свят. Другите две златни отличия за България донесоха Виолета Литовска в кат.50кг/жени/ и Александър Костадинов в кат.60кг/юноши/, които голяма част от срещите си победиха с ипон /чиста победа, нокаут/.Сребърен медал завоюва Геолги Лотаров в кат.65кг/мъже/, който имаше тежък жребии, но въпреки това успя до достигне до финала и да разгърне потенциала си.Бронзово отличие в кат.75кг при юношите донесе Преслав Николов.С тези отличия България се нареди на второ място в класирането по медали след Литва, за катое много държава ни завидяха. Въпреки минималната бройка кератеки, с които България участва доказа за пореден път, че българите сме нация с голям дух и възможности.Всички каратеки от България се представиха достойно, като отпаднаха в предходните кръгаве, но със съдийско решение.