НХЛ: Шампионът Лос Анджелис се класира за финал на Запад

"Кралете" спечелиха решителния седми плейофен мач срещу Сан Хосе

btvnovinite.bg

Публикувано в  09:17 ч. 29.05.2013 г.

Шампионите от Лос Анджелис се класираха драматично за финала на Западната конференция в НХЛ. "Кралете" спечелиха като домакини решителния седми плейофен мач срещу Сан Хосе с 2:1.

Лос Анджелис, носител на купа "Стенли" за 2012 г., спечели 14-та поредна победа в "Стейпълс сентър" в плейофите и все още не е губил на собствен лед.

Домакините откриха резултата четири минути след началото на втората третина, когато Джъстин Уилямс се разписа отпауърплей за 1:0, а само три минути по-късно добави и победнотопопадение във вратата на "акулите". Те намалиха след 5:26 минути игра през последната част и се опитаха да изравнят преди сирената, но Джонатан Куик запази спокойствие и направи няколко впечатляващи спасявания.

Лос Анджелис ще играят финал в своята конференция срещу Детройт или Чикаго, като двата отбора излизат в решаващ седми мач от серията тази нощ.