Срещата завърши 4:1, резултатът вече е 1:1 победи

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

btvnovinite.bg

Публикувано в  10:13 ч. 19.05.2013 г.

Детройт разби победителя в редовния сезон Чикаго с 4:1 като гост и изравни на 1:1 победи в плейофната серията от полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Патрик Кейн изведе домакините напред пред отлична контраатака в 14.05 минута на мача, но до края тимът на Майк Бабкок доминираше.

Деймиън Брънър изравни в началото на втората част, след като отклони в мрежата удар на Якуб Киндъл. Новобранецът Брендън Смит даде аванс на Детройт малко преди края на частта след страхотна асистенция на капитана Хенрик Зетеберг.

Йохан Францен направи 3:1 в 7:19 минута на третата част, а пет минути по-късно Валтери Филпула реши всичко с четвърто попадение след нова изключителна асистенция на Зетеберг. Гостите можеха да постигнат и по-убедителен успех, но вратарят на домакините Кори Крофърд, който отрази 26 шайби, направи няколко страхотни спасявания.

Това беше първи успех в редовното време на Детройт срещу Чикаго след 11 мача от април 2011 година насам. Серията се мести в "Джо Луис Арина" за следващите две срещи между два от оригиналните шест тима, основатели на лигата. Сан Хосе спечели важен успех с 2:1 след продължение срещу гостуващия носител на купа "Стенли" Лос Анджелис, за да намали изоставането си на 1:2 победи в другия мач от полуфиналите на Запад.

Лоугън Кутюр вкара ценния гол в 1:29 на допълнителното време. Дан Бойл изведе домакините напред още в 94-ата секунда, Пат Марло асистира и за двата гола, а вратарят Анти Ниеми спаси 26 удара.

Новобранецът Тайлър Тофоли изравни в средата на първата част, но шампионите прекъснаха серията си от шест поредни победи в плейофите. Вратарят Джонатан Куик отрази 38 шайби, но и това не помогна.