Залцбург спечели титлата в Австрия след 2:2 у дома с Аустрия (Виена)

Тимът на Залцбург спечели титлата на Австрия за четвърти път във футболната история на страната пет кръга преди края

Публикувано в  01:20 ч. 29.04.2007 г.
Тимът на Залцбург спечели титлата на Австрия за четвърти път във футболната история на страната пет кръга преди края. В мача от 31-ия кръг воденият от Лотар Матеус и Джовани Трапатони отбор завърши 2:2 на собствен терен с Аустрия (Виена), което беше достатъчно за предсрочен триумф. Александер Циклер откри за новите шампиони във 2-ата минута, но в 30-ата и 36-ата Миленко Ачимович вкара две попадения за Аустрия и обърна развоя на мача. Хърватският ветеран Нико Ковач изравни в 66-ата минута.

След тази точка Залцбург има 68 точки, с 19 повече от втория в класирането Матерсбург. Аустрия е на 6-о място с 39 точки.