Торес вече е история, "Анфийлд" има нов герой

Луис Суарес вкара в дебюта си, Ливърпул победи с 2:0 Стоук Сити

Снимки: БГНЕС
Публикувано в  09:33 ч. 03.02.2011 г.

Новото попълнение на Ливърпул Луис Суарес даде сериозна заявка да се превърне в новия голям любимец на "Анфийлд". Уругваецът дебютира по мечтан начин за новия си клуб, след като влезе като резерва и вкара второто попадение за успеха с 2:0 срещу Стоук Сити.

Ако Суарес продължи така, изглежда феновете на "мърсисайдци" бързо ще забравят доскорошния си любимец Фернандо Торес, който предпочете парите на Челси и напусна Ливърпул преди три дни.

"Червените" започнаха силно срещата и имаха няколко добри положения за гол, но те бяха пропуснати от Кирякос, Глен Джонсън и Кайт.

След пропуските обаче "мърсисайдци" започнаха отлично втората част и Раул Мейрелеш изведе тима си напред в 47-ата минута.

В 63-ата минута дойде моментът и за дебюта на Луис Суарес, който замени Аурелио. В 80-ата минута уругваецът вече ликуваше с първия си гол за новия клуб. Кайт открадна топка в центъра и изведе перфекно Суарес, който напредна, преодоля вратаря на Стоук и прати топката във вратата, въпреки усилията на притичалия Уилкинсън да изчисти.

Ливърпул постигна трета поредна победа и остана на седмо място в класирането с 35 точки. Стоук Сити е 11-и с 30.