Перу грабна бронза на Копа Америка, Гереро герой

"Червено-белите" спечелиха с 4:1 срещу Венецуела

Перу ликува с бронзовите медали от Копа Америка. Снимка: БГНЕС
Публикувано в  01:05 ч. 24.07.2011 г.
Перу спечели бронзовите медали на Копа Америка след победа с 4:1 срещу Венецуела в малкия финал на турнира. В герой за победителите се превърна Паоло Гереро, който наказа съперника с хеттрик.

Нещата обаче не бяха ясни до самия край на редовното време. Перу поведе чрез Уилям Чироке в 42-ата минута, а Венецуела остана с човек по-малко в 59-ата, когато Томас Ринкон бе изгонен. Останали с числено преимущество, "червено-белите" удвоиха резултата само пет минути по-късно чрез Гереро.

Хуан Аранго обаче върна едно попадение за венецуелците в 78-ата минута, за да се стигне до продължението на срещата, когато с два нови гола на Гереро Перу грабна победата с 4:1, а с това и бронзовите отличия в турнира.

Цял мач за Венецуела изигра бившият защитник на Вихрен Габриел Сичеро.