Металург (Донецк) записа равенство, Мораес отново в центъра на събитията

Велизар Димитров започна като титуляр за домакините

снимка: БГНЕС
Публикувано в  10:45 ч. 19.08.2012 г.

Металург (Донецк) завърши 1:1 с гостуващия Таврия в мач от шестия кръг на футболното първенство на Украйна, предаде БТА.

Още в шеста минута на двубоя вратарят на Таврия Сергей Погорелий бе изгонен  заради нарушение срещу бившия играч на ЦСКА Жуниор  Мораес в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а бразилецът  беше точен за 1:0.

След това обаче Металург не съумя да се възполза от численото си предимство и не вкара нов гол до края на мача. В 89-ата минута обаче Сергей Назаренко също от дузпа донесе точката  за Таврия.

Велизар Димитров започна като титуляр за домакините, но беше сменен в 60-ата минута от Константинос Макридис.

Цял мач за Металург игра бившият футболист на ЦСКА Грегъри  Нелсън, а Мореас и бившият играч на Левски - Зе Зоарес бяха заменени през втората част.

В класирането Металург (Донецк) е 13-о място с пет точки  актив, а начело е Шахтьор (Донецк) с 15 точки и мач по-малко.