Манчестър Юнайтед остана на една точка от Челси

"Червените дяволи" победиха Съндърланд като гост с 1:0

Снимки: БГНЕС
Публикувано в  22:20 ч. 02.05.2010 г.

Манчестър Юнайтед остана на една точка от Челси, след като победи Съндърланд с 1:0 в среща от предпоследния 37-и кръг на Премиершип. Димитър Бербатов започна като титуляр и бе в  игра 71 минути, след което бе заменен от Майкъл Карик.

Едиственото попадение в срещата реализира португалеца Луиш Нани. Футболистите на Юнайтед разиграха топката в наказателното поле на съперника в 28-та минута, когато непокритият Нани получи пас от Дарън Флечър и с много точен удар по диагонал не остави шанс на Гордън.

Именно това попадение остави Юнайтед на точка от Челси преди последния кръг. По-рано днес лидерът в генералното класиране победи Ливърпул като гост с 2:0. В последния кръг Челси приема Уигън, а Юнайтед е домакин  на стоук Сити.

В друг мач от кръга Фулъм спечели с 3:2 като домакин на Уест Хем.