Ливорно се завърна в Серия "А"

Тимът от Тоскана победи Бреша в плейоф

Публикувано в  09:48 ч. 21.06.2009 г.

Отборът на Ливорно се завърна в Серия "А", след като в реванша от плейофа във втора дивизия победи Бреша с 3:0. Първата среща преди седмица  завърши 2:2.

След равностойно първо полувреме нападателят Франческо Тавано откри резултата пет минути след почивката. Алесандро Диаманти удвои 10 минути по-късно, преди датския полузащитник Мартин Бергволд на направи 3:0 в 74-та минута. Нападателят на Бреша Андреа Карачиоло и резервата на Ливорно Фабио Галанте получиха червени картони в края на мача.

Ливорно, който изпадна от Серия "А" в края на миналия сезон, завърши трети в Серия "Б" и получи право да играе на бараж. Бари и Парма са другите два отбора, които ще играят отново в елита на Италия.