Лидерът Монпелие направи грешна стъпка срещу Тулуза

Днес е дербито във Франция между ПСЖ иЛил

Сюлейман Камара (Монпелие) срещу Муса Сисоко (Тулаза)      снимка: БГНЕС
Публикувано в  10:04 ч. 18.12.2011 г.

Лидерът във френската Лига 1 Монпелие не успя да победи гостуващия Тулуза като завърши 1:1.
Домакините поведоха още в 7-ата минута с попадение на Джофри Дернис, но в края на първото полувреме Шейк М'Бенге възстанови равенството. През втората част играчите на Монпелие притиснаха своя съперник, но не успяха да се поздравят с победата.

След това равенство Монпелие остана лидер в класирането с 37 точки, но и мач повече от втория ПСЖ, който  има 36 точки и днес приема Лил в дербито на 18-ия кръг. На трета позиция с 35 точки излезе Олимпик Лион след успех над Евиан с 2:1. Четвърти е шампиона Лил с 34 точки и мач по-малко.