Ланс бие Тулуза и излиза на втора позиция в Лига 1

Отборът на Ланс надделя над Тулуза с 2:0 и се изкачи на втората позиция след 35 изиграни кръга във Френската Лига 1

Публикувано в  00:45 ч. 06.05.2007 г.
Отборът на Ланс надделя над Тулуза с 2:0 и се изкачи на втората позиция след 35 изиграни кръга във Френската Лига 1. Головете за тима на Франсис Жило паднаха в последните 6 минути на двубоя. В 84-ата Джемаа Исам успокои феновете на „Феликс Болаер”, а в 89-ата от дузпа даниел Кусин оформи крайното 2:0.

Тежка загуба с 0:3 като гост на Нанси записа борещият се за оцеляване Ница. Головете за домакините паднаха още през първата част, като техни автори станаха Форчън, Гаванон от дузпа и Ким между 30-ата и 40-ата минути. Отборът от Лазурния бряг все пак остава над чертата на 3 точки пред 18-ия Троа, който загуби с минималното 1:0 гостуването си на Оксер. Попадението бе дело на Йелен в 81-ата минута. В края червен картон получи Давид Жилоти от Троа.

Рен и Бордо изнесоха скучен мач и завършиха при безличното 0:0. „Жирондинците” остават трети, като имат равни точки с Ланс, по 56. Рен е 5-ти с 52. Равенство се получи и между 14-ия Льо Ман и последния Нант. Тук ""/обаче имаше голове и те бяха по 1 във всяка врата. Домакините от Льо Ман откриха в 27-ата минута чрез Матсиу, но в последната 90-та Кесеру изравни.

Последните 2 срещи от днешната програма противопоставиха тимовете на Сошо и Валенсиан и Седан и Лориан. 7-мият Сошо измъкна трудно победата с 1:0, като герой стана Антони льо Тале, който матира гостите в 89-ата минута. Седан имаше доста по-малко проблеми с Лориан, побеждавайки с 3:1. Отборът на Кристоф Бишеле обаче остава на предпоследната позиция с малки шансове за оставане в Лига 1. Гостите от Лориан поведоха в 41-ата минута чрез Тайдер, но в 45-ата Марин възстанови равенството. През втората част точни задомакините бяха Норо в 75-ата и Бутабу в 90-ата минути.

Сошо – Валенсиен 1:0
1:0 - Льо Тале (89)

Седан – Лориан 3:1
0:1 – Тайдер (41)
1:1 – Марин (45)
2:1 – Норо (75)
3:1 – Бутабу (90)
Рен – Бордо 0:0