Хърватия излезе начело в квалификационна група F за Евро 2012

Финландия разгроми Сан Марино с 8:0

Снимки: БГНЕС
Публикувано в  22:23 ч. 17.11.2010 г.

Хърватия оглави еднолично класирането в квалификационна група F за Евро 2012 след очаквана победа над Малта с 3:0.

Хърватите стигнаха с лекота до победата над аутсайдера в групата след два гола на халфа на Тотнъм Нико Кранчар през първото полувреме и попадение на Никола Калинич в 81-ата минута. Хърватия е начело в групата с 10 точки, с 2 повече от Гърция и 4 пред третия Грузия.

Първа победа в квалификационната кампания записа отборът на Финландия, който разгроми аматьорите от Сан Марино с 8:0. С хеттрик за финландците се отличи Микаел Форсел.