Хамбургер поведе в Бундеслигата след победа над Енерги

Шалке 04 и Волфсбург завършиха 2:2

Публикувано в  20:36 ч. 05.10.2008 г.

Националът Станислав Ангелов изигра цял мач за Енерги (Котбус) при загубата от Хамбургер с 1:2 в среща от 7-ия кръг на Бундеслигата. Другият българин в тима - Димитър Рангелов не бе в групата за мача, тъй като страда от контузия.

През първото полувреме двата отбора не успяха да реализират гол. В 54-та минута хърватският нападател Ивица Олич даде преднина на Хамбургер. В 74-та минута Йелич изравни, но в последната минута на двубоя Олич вкара втория си гол в мача и донесе победата на Хамбургер. След тази среща гостите поведоха в класирането на Бундеслигата.

Борусия (Дортмунд) и Хановер завършиха 1:1. Извън групата на гостите за мача остана българският национал Чавдар Янков. Домакините от Дортмунд откриха резултата след 10 минути игра чрез Валдес. Форсел в 25-та минута изравни резултата.

Отборите на Шалке 04 и Волфсбург не успяха да се победат и завършиха 2:2. Домакините поведоха още в 20-та минута чрез Кевин Курани. През втората част Волфсбург обърнаха резултата до 1:2 след попадения на Един Дзеко в 51-та минута и Каюби Франсиско да Силва в 66-та.

Курани изравни в самия край на двубоя. Гостите играха с човек по-малко от 71-та минута, когато бе изгонен Рикардо Коща.