Бербатов с първи гол при равенство с Фулъм

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра цял мач и отбеляза първото си попадение с екипа на Тотнъм от началото на сезона, но неговият тим се издъни при визитата си на Фулъм и завърши наравно 3:3 в лондонското дерби на петия кръг на английската Висша лига

Публикувано в  19:57 ч. 01.09.2007 г.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра цял мач и отбеляза първото си попадение с екипа на Тотнъм от началото на сезона, но неговият тим се издъни при визитата си на Фулъм и завърши наравно 3:3 в лондонското дерби на петия кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Мартин Йол пропиляха два гола аванс в края на срещата, след като до 77-ата минута ""водеха с 1:3, но допуснаха изравняване. През по-голямата част от срещата Тотнъм бе по-добрият отбор на терена, но не успя да се възползва от превъзходството си и трябваше да се задволи с ремито.

Юнес Кабул откри резултата още в 11-ата минута, възползвайки се от неумела намеса на Анти Ниеми в наказателното поле при центриране от корнер. Бербатов пък удвои в 28-ата минута, реализирайки първото си попадение от началото на сезона. Нашият сънародник бе изведен с прехвърлящо подаване от Роби Кийн, надбяга бранителя на "котиджърс" Деян Стефанович и с мощен диагонален удар разстреля Анти Ниеми. Това попадение поуспокои възпитаниците на Мартин Йол и даде възможност на домакините да се върнат в мача. Три минути преди почивката Клинт Демпси

Второто полувреме започна с мощен натиск на "шпорите", които натикаха съперника в неговата половина и опитаха бързо да решат мача в своя полза. ""Мощен шут на Бербатов бе спасен с мъка от вратаря Ниеми, а шут на Джинас след изчистена топка от корнер, отново затрудни финландския страж, но той отново бе на мястото си. Малко по-късно пък Малбранк бе изведен сам в наказателното поле, но силният му удар разстресе дясната греда. В крайна сметка логичното се случи и след нова асистенция на Роби Кийн, Гарет Бейл напредна, влезе в наказателното поле и с удар по тревата в близкия ъгъл на вратаря реализира третото попадение за Тотнъм.

Играчите на Фулъм усетиха, че мачът отива към сериозен разгром, ако продължат да играят по този начин и успяха да изнесат играта по-напред. Това даде резултат и след пропуск на Дейвид Хийли, Смертин намали на 2:3 в 77-ата минута. Руският национал отбеляза с удар извън наказателното ""поле и не без помощта на крака на Рикардо Роча, рикошетът в който прехвърли излезлия да парира удара му Робинсън. Натискът на домакините продължи, докато Тотнъм се върна в глуха защита да пази ценния си аванс и това се оказа фатална грешка. Минута преди изтичането на последните 90 Диоманси Камара оформи крайното 3:3 с удар от малкото наказателно поле.

Фулъм - Тотнъм 3:3 (1:2)
0:1 - Кабул (11)
0:2 - Бербатов (28)
1:2 - Демпси (42)
1:3 - Бейл (61)
2:3 - Смертин (77)
3:3 - Камара (89)

Фулъм: Ниеми; Беърд, Стефанович, Боканегра, Кончески, Саймън Дейвис, Стивън Дейвис, Демпси, Смертин (Джон 79) Буаза (Хийли 70), Камара

Тотнъм: Робинсън, Шимбонда, Кабул, Роча (Доусън 84), Лий, Малбранк, Хъдълстоун, Джинас, Бейл, Бербатов, Кийн (Дефоу 68)