btvnovinite.bg

Публикувано в  19:22 ч. 26.03.2014 г.

Левски е първият финалист в първенството по волейбол за жени.

Пред гласовити свои привърженици в зала "Сиконко"
състезателките на "сините" победиха Розова долина (Казанлък) с 3:1 гейма и така спечелиха полуфиналния плейоф с 2:1 победи.

Волейболистките на Левски определено доминираха над отбора от Казанлък, взеха инициативата и безпроблемно се справяха със своите съпернички. Единствено в третия гейм след равенство 21:21 гостенките се възползваха от
някои грешки на "сините" и спечелиха гейма.

В четвъртия гейм превъзходството на волейболистките на Левски бе очевидно и те спечелиха гейма с 25:16, а с това и мача и се класираха за финала.

С най-голям принос за победата на Левски е Нася Димитрова, която завърши с 21 точки. Най-резултатна от Казанлък бе Веселина Григорова - 14 точки.

В спор за титлата Левски ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал между Марица (Пловдив) и ЦСКА Демакс, който ще стане ясен утре след третия мач в Пловдив (резултатът в този плейоф е 1:1 победи).