Не сме загубили от Тампере нарочно, категоричен е Георги Братоев

"Сините" претърпяха поражение с 0:3 от финландския тим

btvnovinite.bg

Публикувано в  14:20 ч. 01.11.2012 г.

Волейболният отбор на Левски не е загубил нарочно гостуването си на Тампере във Финландия ,обяви капитанът на тима Георги Братоев.

"Сините" спечелиха в София с 3:1 гейма първия мач от турнира за Купата на Европейската конфедерация ,но загубиха реванша с 0:3 и последвалия златен гейм.

Така Левски отпадна от надпреварата, в която играят по-класните отбори ,но продължава участие в по-слабия турнир на Стария континент - Еврочалъдж.

За това, че загубата и отпадането бе желаното развитие на нещата обаче подсказа хода на наставника на Левски Мартин Стоев, който изпрати във Финландия само 8 волейболисти, а самият той заедно с 6 основни състезатели остана в София.

Следващият съперник на Левски в Евротурнирите ще бъде гръцкият Олимпиакос, където играе Боян Йорданов, а мачовете ще бъдат през декември.