Серина мина и през миналогодишната шампионка, даде й само два гейма

На 1/2-финал Уилямс ще срещне Радванска

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

btvnovinite.bg

Публикувано в  11:04 ч. 10.08.2013 г.

Серина Уилямс се класира за полуфиналите на турнира в Торонто след категорична победа на четвъртфиналите над Магдалена Рибарикова (Словакия) с 6:1, 6:1.

Американката, водачка в схемата, е повече от убедителна в Торонто, като е загубила едва десет гейма от началото на турнира.

На полуфиналите Уилямс ще срещне Агниешка Радванска (Полша),която победи драматично петата в схемата италианка Сара Ерани със 7:6 (1), 7:5).

Румънката Сорана Кърстя поднесе изненада на четвъртфиналите, като отстрани защитаващата титлата си Петра Квитова след 4:6, 7:5, 6:2. На полуфиналите румънката ще срещне миналогодишната финалистка На Ли от Китай, която се наложи над Доминика Цибулкова (Словакия) със 7:6(1), 6:2

Четвъртфинали на турнира по тенис в Торонто за жени с награден фонд 2.36 милиона долара:

1-Серина Уилямс (САЩ) - Магдалена Рибарикова (Словакия) - 6:1, 6:1
Сорана Кърстя (Румъния) - 6-Петра Квитова (Чехия) - 4:6, 7:5, 6:2
4-На Ли (Китай) - Доминика Цибулкова (Словакия) - 7:6(1), 6:2
3-Aгниешка Радванска (Полша) - 5-Сара Ерани (Италия) - 7:6(1), 7:5