Григор Димитров също започна с победа в Мелбърн

Българският тенисист се наложи с 3:1 сета над Брадли Клан (САЩ)

Валентин Александров

Публикувано в  08:42 ч. 14.01.2014 г.

Григор Димитров стартира с победа участието си на Откритото първенство на Австралия. Най-добрият български тенисист се наложи над американеца Брадли Клан с 3:1 сета (6:7(7) 6:4 6:4 6:3).

Димитров не започна първия си двубой на Australian Open по най-добрия начин. Срещата се проведе при невероятна жега, а температурата на въздуха бе над 40 градуса.

Въпреки, че загуби първия сет след тайбрек българският тенисист сервираше много добре, но пропусна да направи пробив. Така в решителния 13-ти гейм се стигна до 9:7 за американеца.

Във втората част Григор успя да пробие съперника си при 3:3, което му бе достатъчно да изравни. Последва почти същото развитие в следващата част. В четвъртия сет Димитров поведе с 2:0, а при резултат 5:3 направи нов пробив и спечели двубоя след 153 минути игра.

В двубоя срещу Брадли Клан българинът не допусна нито един пробив при 20 сервис гейма от негова страна и не допусна нито един шанс за брейк на съперника си.

Следващият противник на Григор Димитров ще бъде китаеца Йен Хсун Лу, който победи сънародника си Джими Уанг с 3:0 сета.