Джокович загуби първи сет, но продължава напред

Световният номер едно се справи с Филип Колшрайбер

btvnovinite.bg

Публикувано в  16:42 ч. 03.06.2013 г.

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Сърбинът загуби първи сет в турнира, но все пак елиминира поставения под номер 16 германец Филип Колшрайбер с 4:6, 6:3, 6:4, 6:4 след 2:42 часа игра.

Колшрайбер спечели първия сет след единствен пробив в петия гейм. Ноле обаче обърна резултата след ранни пробиви във втората и в третата част. В четвъртия сет Джокович сервираше за победата при 5:2, пропусна мачбол и загуби подаването си. Малко по-късно при втория си опит в десетия гейм той все пак успя да стигне до успеха с 38-ия си печеливш удар в срещата.

За място на полуфиналите сърбинът ще срещне друг германец Томи Хаас, който разби руснака Михаил Южний с 6:1, 6:1, 6:3.