Реал си свърши работата, вече е с 3 точки аванс на върха

"Белите" с класика срещу Леванте

btvnovinite.bg

Публикувано в  22:24 ч. 09.03.2014 г.

Реал (Мадрид) вече има сравнително комфортен аванс на върха в класирането на в Примера дивисион. В среща от 27-ия кръг на испанското първенство "белите" си свършиха работа и постигнаха победа с 3:0 като домакин на Леванте.

Столичани поведоха в резултата още в 11-ата минута. Автор на попадението бе обичайният заподозрян Кристиано Роналдо, който вкара с глав след центриране от ъглов удар. В началото на второто полувреме, в 49-ата минута, Ронладо се отчете и с асистенция, а Марсело удвои. Крайното 3:0 бе оформено след автогол на Карабелас, който в 81-ата минута заби топката в собствената си врата след центриране на Марсело.

Гостите от Валенсия играха почти половин час с човек по-малко след червен картон на Давид Наваро в 64-ата мин за грубо нарушение.

Така Реал (Мадрид) вече е с 3 точки аванс на върха и актив от 67. Следва Атлетико (Мадрид) с 64 точки, а Барселона вече изостава с 4 след издънката с Валядолид.