Барселона разгроми Леванте, не пуска първото място

Всички голове паднаха през второто полувреме, Меси е на път да изравни рекорд на Герд Мюлер

btvnovinite.bg

Публикувано в  00:06 ч. 26.11.2012 г.

Барселоба разгроми Леванте с 4:0 и отново е едноличен лидер в Испания, след като часове по-рано Атлетико (Мадрид) бе изравнил каталунците по точки.

Всички голове паднаха през второто полувреме на мача, а два от тях бяха дело на суперзвездата Лео Меси, който все повече се доближава до рекорда на Герд Мюлер от 85 гола в една календарна година. За момента аржентинеца има 82.

През първото полувреме Леванте успя да удържи натиска на Барса, но силите на домакините не стигнаха за вторите 45 минути. Меси стартира с два гола още в началото – 47-ата и 52-ата минути, което сложи край на съпротивителните сили на домакините. Двете асистенции бяха на Андрес Иниеста и заслужено в 57-ата минута и той записа името си сред голмайсторите. Крайното 4:0 бе оформено от Сеск Фабрегас в 63-ата минута.

В 87-ата минута Леванте можеше да запише почетен гол, след като съдията свири дузпа за нарушение на Пуйол, но Баркеро пропусна от бялата точка.