Този път нюйоркчани победиха Атланта

Баскетболистите на Атланта само можеха да гледат как Антъни ниже кош след кош.

btvnovinite.bg

Публикувано в  11:30 ч. 04.04.2013 г.

Кармело Антъни вкара 40 точки, закръгляйки актива си от последните два мача на общо 90, а неговият Ню Йорк Никс срази Атланта Хоукс с 95:82.

Това е 10-а поредна победа за Никс, който води в Атлантическата дивизия и заема 2-ро място в цялата Източна конференция. Раймънд Фелтън пък вкара три важни коша в заключителните минути на срещата и също беше с много важен принос за победата.

Антъни беше невероятен във вторник при успеха над Маями, като стана първият и единствен играч, отбелязал 50 точки на шампионите. Сега само в първото полувреме вкара 24 точки, като успеваемостта в края на срещата беше 17 от 27 опита от игра, както и 5 от 6 от наказателната линия. 6 точки на Фелтън в края на мача помогнаха за серията на домакините от 12:2, което пък се отрази и на резултата- 84:74. Кайл Корвет вкара 25 точки за Атланта, но отборът пропусна възможността да излезе на 4-та позиция в Конференцията.

Сан Антонио спечели с 98:84 над Орландо, като Дани Грийн вкара 20 точки за "шпорите", а Гари Нийл добави 16. В средата на четвъртата част се реши изходът от тази среща, когато Грийн наниза две тройки, а серията на домакините беше от 14:2. Спърс, които е начело в Западната конференция, игра без контузения Ману Джинобили, както и Тони Паркър и Науи Леонард, които получиха почивка. Тим Дънкан пък поигра едва 14 минути.