Макдайс няма да бъде наказван

Крилото на Детройт Пистънс Антонио Макдайс няма да бъде наказван заради грубото нарушение срещу бразилския национал Андерсон Варежао по време на първата четвърт от мач номер 5 на финалите на Източната конференция на НБА срещу Кливланд Кавалиърс

Публикувано в  11:17 ч. 02.06.2007 г.

Крилото на Детройт Пистънс Антонио Макдайс няма да бъде наказван заради грубото нарушение срещу бразилския национал Андерсон Варежао по време на първата четвърт от мач номер 5 на финалите на Източната конференция на НБА срещу Кливланд Кавалиърс. "Буталата" загубиха със 107:109 след две продължения като домакин и губят в серията с 2-3 победи. Шестият решителен мач е тази вечер в "Куикън Лоънс Арина" в Кливланд.

Реферите отсъдиха умишлено нарушение и веднага изгониха Макдайс от терена и старши треньорът на Детройт Флип Сондърс бе принуден да се оправя в мача и без него. Песаташето на НБА Тим Франк обаче заяви още вчера, че Лигата няма намерение да санкционира състезателя.