Чикаго елиминира Бруклин пред погледа на Риана

Спечели с 99:93 в седмия мач

btvnovinite.bg

Публикувано в  10:04 ч. 05.05.2013 г.

Чикаго спечели с 99:93 срещу домакина Бруклин и с 4:3 победи елиминира съперника в първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Гостите стартираха по-добре мача и взеха ранен аванс от 7:2, като не позволиха на домакините да поведат нито веднъж в срещата. Бруклин стигна до 13:13 в средата на първата част, но до края беше в ролята на догонващ. Чикаго предреши нещата, след като поведе с 57:40 малко повече от минута преди края на втората част, а на почивката се оттегли с аванс от 61:44. Бруклин опита да се върне в срещата, но стигна само до 93:97 малко преди сирената.

Йоаким Ноа беше лидер за Чикаго с 24 точки и 14 борби. Марко Белинели също добави 24 точки, а Карлос Буузър се отличи със 17 точки и 7 борби. Дерон Уилямс беше лидер на Бруклин с 24 точки, 7 асистенции и 6 борби. Брук Лопес завърши с 21 точки и 9 борби, но и това не беше достатъчно.

Така в полуфиналите на Изток Чикаго ще срещне шампиона Маями.