Ювентус ще зимува на върха след лесна победа над Аталанта

Шампионите биха с 4:1

btvnovinite.bg

Публикувано в  17:53 ч. 22.12.2013 г.

Ювентус ще посрещне празниците като лидер в Серия „А”. Шампионите победиха Аталанта с 4:1 като гост в мач от 17-ия кръг и запазиха преднината си на върха в класирането в Италия. Там Юве се подвизава с 46 точки, следва Рома с 41 и Наполи 36.

Гостите бяха много по-добрия отбор на терена и закономерно стигнаха до успеха. Карлос Тевес откри резултата още в 6-ата минута, но в 15-ата Макси Моралес върна равенството с попадение за Аталанта.

Второто полувреме обаче бе изцяло под контрола на Ювентус и момчетата на Антонио Конте реализираха още три попадения – Пол Погба бе точен е 46-ата минута, Фернандо Йоренте вкара в 75-ата, а в 79-ата Артуро Видал оформи крайното 4:1 за гостите.