Италия направи 2:2 с Хаити в Рио де Жанейро (ВИДЕО)

"Адзурите" с рекорден гол още в 19-ата секунда

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

btvnovinite.bg

Публикувано в  00:03 ч. 12.06.2013 г.

Италия завърши наравно 2:2 с Хаити в контролна среща, играна в Рио де Жанейро, която имаше за цел да събере пари за пострадалите от опустошителните земетресения в островната държава през миналата година.

Двубоят бе и генерална репетиция за възпитаниците на Чезаре Прандели преди старта на турнира за Купата на конфедерациите в Бразилия.

Въпреки че кацнаха в Южна Америка 34 часа преди мача, италианците откриха резултата още в 19-ата секунда, когато Кандрева пусна към Джакерини и халфът на "адзурите" отбеляза най-бързия гол в историята на националния тим.

Предишното постижение бе на Салваторе Бани срещу Мексико, който се разписа "едва" в 20-ата секунда на 2 февруари 1984 година.

Малко по-късно Джилардино вкара втори гол, който обаче не бе зачетен заради засада. В края на полувремето пък Де Шилио нацели гредата на противниковата врата.

В 72-ата минута Маркизио все пак направи 2:0 на празна врата секунди след като се появи на терена и италианците решиха, че са си осигурили победата.

Шест минути преди края Астори фаулиро Морис в наказателното си поле и от отсъдената дузпа Сорел намали на 1:2. В продължението на срещата пък Хаити стигна до 2:2, след като влезлият като резерва Пегеро се отскубна от съперник и пусна топката край Маркети в долния десен ъгъл за кеф на феновете по трибуните.