Фетел триумфира в Канада

Световният шампион за първи път спечели състезанието на пистата "Жил Вилньов"

btvnovinite.bg

Публикувано в  22:43 ч. 09.06.2013 г.

Себастиан Фетел постигна първа победа в кариерата си в Гран при на Канада от Формула 1. Световният шампион бе безапелационен на пистата "Жил Вилньов" край Монреал и стигна до успеха, с който вече има солиден аванс в класирането при пилотите.

Фетел стартира от полпозишън и нямаше проблеми да удържи първото си място от самия старт до края, с което донесе и първи успех на Ред Бул в Канада.

На второ място завърши основният му конкурент в борбата за световната титла - Фернандо Алонсо д Ферари, който стигна до това място, след като в заключителните обиколки изпревари победителя тук от последните две години Люис Хамилтън с Макларън. Испанецът обаче остана чак на 14.4 секунди след победителя, а британецът на 15.9.

Съотборникът на Себастиан Фетел – Марк Уебър, остана четвърти с изоставане от 25.7 секунди, а победителят от предишното състезание в Монако – Нико Розберг с Мерцедес имаше пасив повече от минута. Всички останали бяха затворени с поне една обиколка от Фетел.
Точки взеха още Жан-Ерик Верн с Торо Росо, Пол ди Реста с Форс Индия, Фелипе Маса с Ферари, Кими Райконен с Лотус и Адриан Сутил с Форс Индия.

Фетел значително увеличи преднината си в генералното класиране на Формула 1. Германецът е със 132 точки, а далеч зад него е Фернандо Алонсо с 96. Кими Райконен е с 88 точки, Люис Хамилтън със 77, Марк Уебър с 69 и т.н.

При отборите Ред Бул води с 201 точки пред Ферари със 145, Мерцедес със 134 и Лотус със 114.