Евиан изхвърли ПСЖ за Купата, Ибра и Тиаго Силва изпортиха дузпи

Бордо на 1/2-финал в турнира

btvnovinite.bg

Публикувано в  00:45 ч. 18.04.2013 г.

Пари Сен Жермен бе елиминиран от скромния Евиан в турнира за купата на Франция след загуба с 1:4 след дузпи. В редовното време и продълженията двата тима не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1.

Началото бе отлично за гостите от Париж, които поведоха още в 8-ата минута, след като Жайе проби отдясно, центрира към Пасторе, който от границата на наказателното поле разстреля вратаря Лакуа за 1:0.

В последната минута на първото полувреме обаче Сабер Халифа изравни след грешка в защитата на ПСЖ.

В 56-ата минута Ибрахимович можеше да направи 2:1, но топката се отби от гредата след негов удар. В 118-ата минута пък Тиаго Мота остави тима си с човек по-малко след като получи директен червен картон.

При дузпите Златан Ибрахимович и Тиаго Силва не успяха да се разпишат, докато домакините не пропуснаха нито веднъж, след което Евиан победи с 4:1.

Напред в турнира за Купата продължава и Бордо, който победи Ланс с 3:2 като гост. Жирординци губеха с 0:1 до 59-ата минута, но след попадения на Сертик и два гола на Диабите стигнаха до крайния успех, въпреки че домакините върнаха един гол в 92-ата минута чрез Бергдих.