Тромсьо и Апоел (Н) след елиминиране участват в групите, вместо наказаните Фенербахче и Бешикташ

Стадионът в Алкмаар се подпали по време на мача Аз- Атромитос

btvnovinite.bg

Публикувано в  12:56 ч. 30.08.2013 г.

Холандският АЗ Алкмаар се класира драматично в групите на Лига Европа.

Възпитаниците на Герт Вербеек загубиха с 0:2 на собствен терен от Атромитос (Гърция) в реванша от плейофите на надпреварата, но успехът с 3:1 като гост през миналата седмица прати отбора напред по правилото за повече отбелязани попадения на чужд терен.

Срещата между двата отбора беше доиграна днес, след като снощи беше прекратена в 59-ата минута заради пожар на стадиона и спиране на осветлението при резултат 1:0 за гостите.

Двубоят вчера започна кошмарно за АЗ Алкмаар, като още във втората минута халфът Маркус Хенриксен беше изгонен пресилeно с директен червен картон след нарушение срещу аржентинеца Хавиер Умбидес, а 19-ата минута Атромитос получи правото да изпълни дузпа, след като вратарят Естебан Алварадо повали Танасис Карагунис в наказателното поле. Стражът обаче се реабилитира и спаси удара на Димитрос Пападопулос от бялата точка.

В 53-ата минута Пападопулос все пак даде аванс на гърците, амалко по-късно двубоят беше прекъснат. При доиграването днес Атромитос стигна до втори гол 16 минути преди края чрез Карагунис, но АЗ Алкмаар успя да удържи и стана последният 48-и участник в груповата фаза на Лига Европа за този сезон.

Спортният Арбитражен съд в Лозана (КАС) отхвърли жалбата на Бешикташ срещу решението на УЕФА да накаже турския клуб с лишаване от право на участие в турнира Лига Европа за този сезон.

Бешикташ завърши трети в турската Суперлига през миналия сезон, но беше санкциониран заради манипулиране на резултата от финалния мач за националната купа през 2011 година.

Турският клуб участва в плейофите на Лига Европа, тъй като наказанието беше в процес на обжалване. Отборът елиминира снощи Тромсьо след домакински успех с 2:0 (1:2 в първия мач), но след решението на КАС в групите на надпреварата ще играят норвежците.

Друг турски клуб Фенербахче също беше лишен от правата да участва в Лига Европа през този сезон заради манипулиране на мачове и беше заменен от АПОЕЛ Никозия. Кипърският тим бе избран след жребий между всички отпаднали отбори от плейофите на Лига Европа.

В Жребият е днес от 14.00 часа българско време, като в последната четвърта урна е и българският Лудогорец