Тотнъм спечели лондонското дерби срещу Уест Хем

Саутхемптън напусна зоната на изпадащите след успех над Нюкясъл

Тотнъм спечели дербито срещу Уест Хем

btvnovinite.bg

Публикувано в  20:43 ч. 25.11.2012 г.

Тотнъм спечели лондонското дерби срещу Уест Хем с 3:1 на собствения си стадион "Уайт Харт Лейн".

През целия двубой "шпорите" бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до трите точки. Първото полувреме премина с леко предимство на домакините, които успяха да открият резултата в последната минута преди почивката с попадение на Джърмейн Дефоу.

През втората част играчите на Вилаш-Боаш заиграха още по активно и в средата на полувремето вече водеха с класически резултат. В 58-ата минута Гарет Бейл удвои, а в 64-ата минута с второто си попадение в мача дефоу направи 3:0. Почетното попадение за Уест хем бе дело на национала Анди Керъл, който бе точен в 82-ата минута.

С тази победа Тотнъм измести "чуковете' от 7-ата позиция като има актив от 20 точки, докато Уест хем остана 8-ми с 19 точки.

В друг мач от кръга Саутхемптън постигна важна домакинска победа над Нюкясъл с 2:0 и напусна зоната на изпадащите отбори.

Головете за свтците бяха дело на Лалана (35) и Рамирес (60).