Съндърланд с успех след дузпи насред "Олд Трафорд"

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Андрей Боровинов

Публикувано в  00:38 ч. 23.01.2014 г.

Пореден провал претърпя Манчестър Юнайтед през този сезон. След невероятна драма "червените дяволи” баха отстранени от Съндърланд на полуфиналите на Купата на Лига в Англия. Първата среща между двата тима бе завършила 2:1 в полза на "черните котки”, а сега в реванша Юнайтед стигна до успех с 1:0 на "Олд Трафорд”. Съгласно правилата на турнира обаче голът на чужд терен в редовното време не дава предимство и това означаваше, че двата тима ще играят продължения. В тях те си отбелязаха по един гол и след крайно 2:1 за домакините се стигна до дузпи, в които футболистите на Съндърланд бяха по-точни и така се класираха на финал.

Единственият гол в редовните 90 минути бе дело на Джони Еванс в 37-ата. Съгласно регламентът на надпреварата обаче, ако срещата бе завършила в 1:0 и след продълженията, то Манчестър Юнайтед щеше да се класира на финала, а за да се стигне до дузпи двубоят трябваше да завърши 2:1.

Двата тима обаче разиграха невероятно драматична последна минута на допълнителните 30. В 119-ата Бардсли реализира за Съндърланд след грешка на Де Хеа, който не можа да парира топката, която бе точно в ръцете му. Така гостите вече се виждаха финалисти, но трябваше да изстрадат успеха си. Само минута по-късно, в последната възможна Юнайтед върна гола – след продължителна атака Хавиер Ернандес бе точен и оформи крайното 2:1.

Това означаваше дузпи. Там и двата тима бяха крайно неточни, но по-малко бяха футболистите на Съндърланд. Драмата обаче бе до последно – пропуски за гостите направиха Крейг Гарднър, Стивън Флетчър и Адам Джонсън. За Юнайтед обаче неточни бяха Дани Уелбек, Аднан Янузай, Фил Джоунс и Рафаел и така с 2:1 при дузпите Съндърланд се класира на финала на турнира. Там ще има за съперник Манчестър Сити, а двубоят е на 2 март на "Уембли".