Манчестър Юнайтед се върна към победите (СНИМКИ)

"Червените дяволи" победиха Астън Вила с4:1

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

btvnovinite.bg

Публикувано в  16:43 ч. 29.03.2014 г.

Манчестър Юнайтед се наложи над гостуващия Астън Вила с 4:1 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. Рууни се разписа два пъти преди почивката, а през втората част точни бяха Мата и Ернандес.

В началото на срещата, както бе обявено предварително над "Олд Трафорд" прелетя самолет с плакат против мениджъра Дейвид Мойс. Самолетът носеше плакат с надпис "Неправилен избор, Мойс вън". Самолетът бе нает за 840 лири от недоволни запалянковци на Манчестър юнайтед.

Двубоят започна зле за домакините, след като в 13-ата минута Ашли Уестууд откри резултата в полза на Астън Вила с прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

Само седем минути след това Шинджи Кагава центрира отляво към Уейн Рууни, който с глава изравни резултата от близка дистанция.

В самия край на полувремето Хуан Мата беше фаулиран от Леандро Бакуна в наказателното поле и отново Рууни даде аванс в полза на Юнайтед.

Рууни вече има общо 171 гола във Висшата лига и е на четвърто място във вечната ранглиста на реализаторите. Тиери Анри е с четири попадения повече от английския национал на третата позиция.

Втората част започна отново по-добре за гостите, които пропуснаха две отлични възможности за гол чрез Бентеке.
В 57-ата минута Хуан Мата се разписа отблизо след кратко разбъркване в наказателното поле на Астън Вила.

В 68-ата минута в тима от Бирмингам се появи Александър Тонев, който замени Гейбриъл Агбонлахор и само пет минути след това имаше шанс да се разпише, но ударът му мина над вратата, пазена от Давид де Хеа.

В последните секунди на двубоя резервата Хавиер Ернандес оформи крайното 4:1 след центриране на Аднан Янузай.

В класирането Юнайтед се намира на седмото място с актив от 54 точки. Астън Вила заема 12-ата позиция с 34 точки. По-късно днес е дербито на кръга между Арсенал и Манчестър Сити.