Ливърпул направи за смях Тотнъм, Луис Суарес счупи рекорд

"Червените" излязоха начело в Англия

btvnovinite.bg

Публикувано в  19:52 ч. 30.03.2014 г.

Ливърпул спечели по категоричен начин дербито с Тотнъм от 32-ия кръг на Премиър лийг и излезе начело в класирането. "Червените" се наложиха с 4:0 и направиха нова крачка към мечтаната шампионска титла на Англия, нещо което тимът направи за последно през сезон 1989/90.

Срещата на "Анфийлд" започна по най-добрия начин за домакините, тъй като още във втората минута, след като Юнес Кабул си отбеляза нелеп автогол с пета. Натискът на Ливърпул продължи и в 25-ата минута Луис Суарес покачи на 2:0 след нова грешка на Кабул.

Така уругваецът, чиято цена е 100 млн. паунда, поне според мениджъра на тима Брендън Роджърс, заби 29-и шампионатен гол този сезон. Така той подобри рекорда на Роби Фаулър за най-много попадения, реализирани от футболист на Ливърпул в една кампания - 28 от сезон 1995/96.

След почивката головете отново бяха във вратата на Симон Миноле. Филипе Коутиньо направи резултата класически в 55-ата минута след красив изстрел. 20 минути по-късно Джордан Хендерсън оформи крайното 4:0.
Домакините имаха още няколко изгодни положения и можеха да победят лондонския тим дори още по-убедително.

Другият тим от Ливърпул - Евертън също прибави три точки към актива си. "Карамелите" се наложиха с 3:1 над Фулъм в Лондон.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което не успяха да се възползват от сериозните си положения за гол. Евертън стигна първи до попадение след почивката, като разбъркване в наказателното поле на Фулъм завърши с нелеп автогол от страна на вратаря на домакините Дейвид Стокдейл.

Ашкан Дежага върна гола в 71-ата минута. Осем минути по-късно за 2:1 в полза на Евертън се разписа резервата Кевин Миралас, а Стивън Нейсмит оформи крайното 3:1 в 87-ата.

Така в класирането лидер е Ливърпул със 71 точки, пред Челси с 69, Манчестър Сити с 67 и два мача по-малко, Арсенал с 64, Евертън с 60 и мач по-малко, Тотнъм с 56 и други. Фулъм е последен с едва 24 точки.