Челси бие с рекорден гол на Дрогба

"Сините" удариха три греди срещу Стоук Сити

Дрогба се радва на гола си. Снимки: БГНЕС
Публикувано в  19:58 ч. 10.03.2012 г.

Челси записа втора поредна победа под ръководството на Роберто Ди Матео. "Сините" спечелиха домакинството си на Стоук Сити с минималното 1:0 в мач от 28-ия кръг на Премиърлийг.

Единственото попадение реализира Дидие Дрогба в 68-ата минута, а архитект на гола бе Хуан Мата. Попадението ще остане в историята под номер 100 за национала на Кот д'Ивоар в английския елит. Той е първият африканец, който постига такова нещо.

Успехът можеше да бъде много по-убедителен, но Челси уцели цели три греди, съответно на Джон Тери и Бранислав Иванович през първата част, и Хуан Мата след почивката. Най-скъпият футболист в състава на Челси Фернандо Торес остана на резервната скамейка.

Стоук Сити пък игра от 25-ата минута до края на мача с човек по-малко, след като Рикардо Фюлър получи абсолютно заслужено директен червен картон за нарушение срещу Иванович.

Така в класирането Челси е пети с 49 точки, докато Стоук заема десета позиция с 36.