Литекс аут от Шампионската лига

Висла победи "оранжевите" с 3:1 в Полша

Жуниор Диас (вдясно) влиза остро в краката на Том от Литекс при опита си да му отнеме топката. Снимка: БГНЕС
Публикувано в  21:49 ч. 03.08.2011 г.

Литекс е аут от Шампионската лига след поражение с 1:3 от Висла като гост. Така с общ резултат 2:5 ловчанлии отпадат, а поляците се класират за плейофите в надпреварата. Утехата за тима на Любослав Пенев е, че отива в последния кръг преди групите на Лига Европа.

Висла поведе срещу Литекс с 1:0 с гол на Меликсон в 42-ата минута. Резултатът бе удвоен в 56-ата минута, когато отново Меликсон бе точен от дузпа. В 68-ата минута Бодуров намали за българите. В 76-ата минута Йеленкович получи червен картон и остави тима си с 10 души на терена. В 84-ата минута Вилк направи 3:1.

Двубоят започна спокойно, като първото по-сериозно положение бе пред вратата на Висла. В 16-ата минута се стигна до интересно положение пред вратата на домакините. Пламен Николов отправи далечен удар. Мирасема си подложи крака, но топката прехвърли вратата и излезе на сантиметри от гредата в аут.

Минута по-късно Малевски центрира в пеналта на Литекс, но Виничиус хвана топката. В следващата атака Генков стреля с глава след неубедителна намеса на Бодуров, но топката мина в страни от вратата на Литекс.

В следващите минути домакините от Висла бяха по-активни и стигнаха до попадение в 42-ата минута. Меликсон се възползва от грешка в отбраната на Литекс и прати топката в горния десен ъгъл на Винисиус.

Втората част започна с натиск на поляците. В 51-ата минута Малевски стреля след пас на Меликсон, но вратарят на Литекс бе на мястото си и спаси. В 54-ата минута се стигна до дузпа в полза на Висла. Меликсон направи пробив, остана сам в пеналта, Винисиус посегна за топката и реферът отсъди най-тежкото наказание. Самият Меликсон бе точен при изпълнението - 2:0.

В 68-ата минута Бодуров върна един гол за Литекс. След изстрел на Пламен Николов, топката срещна главата на Чавес, върна се в Бодуров, който я прати в опразнената врата.

В 76-ата минути българските шампиони останаха с човек по-малко, след като Небойша Йеленкович получи директен червен картон за посягане с крак към Нунес.

В 84-ата минута се стигна и до трети гол за полския тим. Генков остана сам срещу Винисиус, стреля в тялото на вратаря, но при добавката Вилк не сгреши - 3:1.

Съставите на двата отбора:

ВИСЛА: 25. Парейко, 31. Ламей (86-Йованович), 2. Ялиенс, 4. Чавес, 15. Диас, 7. Соболевски (к), 28. Вилк, 5. Меликсон (84-Палийч), 19. Малевски (75-Вилк), 17. Кир, 18. Генков
ЛИТЕКС: 31. Винисиус, 18. И. Миланов, 22. Николов, 33. Бодуров, 3. Занев, 17. Г. Миланов (71-Кодо), 23. Йеленкович (к), 8. Том, 7. Янев (62-Цветков), 27. Цветанов (51-Тодоров), 11. Мирасема