Тонев и Лех вече на точка от първото място

Тимът от Познан победи Полония

Тонев. Снимка: БГНЕС
Публикувано в  10:30 ч. 28.04.2012 г.

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр при победата на Лех (Познан) с 1:0 над гостуващия Полония (Варшава) в мач от 28-ия кръг на полското футболно първенство.

Тонев изигра добър мач, но беше заменен в 80-ата минута от Камил Дригас.

Българинът можеше да открие в 11-ата минута, когато стреля опасно от свободен удар от 25 метра, но вратарят Себастиан Пжировски успя да избие.

Малко след почивката отново стражът на гостите се намеси решаващо след удар с глава на Тонев.
Домакините заслужено поведоха в 59-ата минута, когато сърбинът Войо Убипарип вкара със силен шут след добра работа на Рафал Муравски.

Така възпитаниците на Мариуш Румак записаха трета поредна победа, а серията от шест успеха и равенство в последните им седем мача позволи на Лех да събере 48 точки и да се изкачи на второто място в класирането само на точка от лидера Легия (Варшава), който в неделя приема Ягелония.