Марсио Нуньо и Жоазиньо пратиха Амкар към "Б" група

Краснодар нанесе поредна загуба на тима от Перм

Благой Георгиев (в средата) дебютира за Амкар в руското първенство. Снимка: Пресслужба Амкар

btvnovinite.bg

Публикувано в  16:03 ч. 08.03.2013 г.

Амкар загуби с 1:2 гостуването си на Краснодар в мач от 20-ия кръг на руската Премиер Лига. Така тимът от Перм влоши още повече положението си във временното класиране.

Цял мач за гостите играха Захари Сираков и Благой Георгиев, а Георги Пеев бе сменен в 72-ата минута от Карелис.

Никита Бурмистров откри в полза на Амкар в 25-ата минута, но само две по-късно бившият халф на Черноморец Марсио Нуньо изравни. В 57-ата минута пък доскорошният футболист на Левски Жоазиньо подаде към Вандерсон и последният направи обрата пълен - 2:1 за Краснодар.

Треньор на "зелено-белите" пък е бившият наставник на Левски Славолюб Муслин.

Така Амкар няма победа вече 6 месеца, като за последно тимът победи с 2:1 като гост Локомотив (Москва) през октомври.