Благой Георгиев игра при победа на Терек над Динамо (М)

Тимът от Грозни се наложи като гост с 2:1

Благой Георгиев     снимка:Getty Images/ Guliver
Публикувано в  18:16 ч. 19.08.2012 г.

Благой Георгиев игра за своя Терек (Грозни) при победата с 2:1 като гост на Динамо (Москва). Столичният тим, който през седмцата смени треньора си продължава негативната серия без спечелена точка в руското първенство.

Резултатът за Терек бе открит от полския национал Мацей Рибус след половин час игра, който се възползва от асистенция на Георгиев. До почивката преднината на гостите се запази, но те останаха с 10 души на терена след втори жълт картон за нападателя Н'Дуасел.

Четвърт час преди края Балаш Джуджак изравни, но в 82-ата минута Динамо остана също с човек по-малко след изгонване на Риков. Минута след това отново попадение на Рибус осигури успеха в полза на Терек.

Терек (Грозни) са на четвърто място в класирането с актив от 10 точки.