Юношите станаха втори на турнир в Москва

Възпитаниците на Александър Георгиев загубиха финала от Унгария

Александър Георгиев изведе юношите до престижно класиране.

btvnovinite.bg

Публикувано в  16:49 ч. 17.08.2013 г.

Юношеският национален отбор на България за момчета, родени след 1 януари 1998 година, остана на второ място на силния международен турнир "Звезден път" в Москва. "Лъвовете" на Александър Георгиев загубиха с 1:2 финала на стадион "Игор Нето" от Унгария.

"Маджарите" влязоха в решителната битка само с победи и завършиха надпреварата с четири успеха от четири мача. И двата съперника заложиха на офанзивния и скоростен футбол, а преди почивката пропуски направиха Ковач и Драгонер за унгарците. Най-чистото положение за селекцията на българите се откри пред Валентин Йосков, пропуснал след пробив и подаване на Георги Янев отляво.

След почивката "лъвовете" заиграха още по-активно, докато техният опонент започна да разчита все повече на контраатаки. В 67-ата минута Ковач порази вратата на Даниел Наумов, възползвайки се от центриране отдясно и нанасяйки точен удар с глава. Четири минути преди края Ангел Лясков си отбеляза автогол в стремежа си да изчисти остро центриране от левия фланг. Въпреки пасива от две попадения България не се отказа да търси своето и в последната секунда Алекс Боримиров бе фаулиран в наказателното поле. Георги Янев реализира дузпата, за да вкараи своя втори гол от бялата точка в турнира, провеждащ се в памет на легендарния руски треньор Валентин Иванов.

Самият Янев получи и наградата за най-добър играч в целия турнир по време на церемонията по награждаването на всички участници. Това бе и първата международна изява за юношите ни, родени след 1 януари 1998 година, които през 2015 ще ни представят на европейското първенство за юноши, на което България е домакин. Миналата година в "Звезден път" участва съставът ни от момчета, родени след 1 януари 1997 г., като те приключиха на четвърта позиция.

Съставът на България (U16): Даниел Наумов, Валери Христов, Атанас Ташолов, Ангел Лясков, Кристиан Славов (69-Павел Головодов), Георги Русев (61-Алекс Боримиров), Георги Янев -
капитан, Валентин Йосков (55-Йоан Маринов), Илиян Стефанов, Исмет Рамадан, Илиан Попов