Юношите до 19 години паднаха в контрола

Приятелският мач бе с младежката селекция на Брауншвайг

btvnovinite.bg

Публикувано в  09:18 ч. 14.03.2013 г.

При минусови температури и много сняг българският националенотбор до 19 години загуби с 1:3 от тима на Айнтрахт Брауншвайг (U20) на стадион "Аугуст Венцел" в Барзингхаузен, в германската провинция Долна Саксония.

На заледения изкуствен терен нашите започнаха по-добре и имаха отлична възможност да поведат в третата минута, когато Борислав Цонев стреля от фаул от около 25 метра, но топката облиза горната греда и излезе в аут. Още при първата си атака домакините вкараха гол след пробив отляво и удар с глава от непосредствена близост.

След половин час игра българският отбор бе принуден да извърши смяна, след като централният защитник Христо Стамов стъпи накриво при единоборство и обърна глезен. На негово място се появи Мартин Иванов, което доведе и до промени в защитния вал - той заигра като ляв краен бранител, а пък Слави Сталев се премести в центъра на отбраната заедно с Георги Радев.

В 33-ата минута, след страхотна триходова комбинация с по едно докосване между Георг Василев, Красимир Станоев и Григор Долапчиев, последният се озова сам срещу вратаря и този път не сбърка - 1:1. В самия край на полувремето, след грешка в защитата на нашия отбор се стигна до 1:2.

Втората част отново започна с нов гол в българската врата, след като съдията отсъди спорна дузпа за Айнтрахт за нарушение на Георги Радев в наказателното поле в 53-ата минута. Оттук до края на мача нашият отбор диктуваше събитията на терена. В 56-ата минута отново Долапчиев излезе на голова позиция сам срещу вратаря, но този път под ъгъл отдясно на атаката и вратарят се справи с удара.
В 80-ата минута Долапчиев се освободи от опеката на двама противници и отправи страхотен изстрел извън пеналта, но ударът му се отби от напречната греда. До края на мача футболистът на ЦСКА отправи още 3 точни удара, но вратарят на германците се справи безупречно.

Съставът на България: Анатолий Господинов - капитан (46 - Марин Орлинов), Радослав Терзиев, Георги Радев, Христо Стамов (30 - Мартин Иванов), Слави Сталев (46 - Ивелин Аладжов), Милен Гамаков, Красимир Станоев, Георг Василев (46 - Запрян Запрянов),Борислав Цонев (63 – Христо Кирев), Григор Долапчиев, Кристиян Петков (46 - Бекир Расим)