Литекс нямаше проблеми с Марек

Литекс победи Марек с 4:1 в среща от 25-ия кръг на "А" група, като това е трети пореден успех за отбора в шампионата

Публикувано в  21:50 ч. 28.04.2007 г.
Литекс победи Марек с 4:1 в среща от 25-ия кръг на "А" група, като това е трети пореден успех за отбора в шампионата. Тимът на Люпко Петрович нямаше особени проблеми и в срещата се видя разлика в класите. "Оранжевите" контролираха събитията на терена през целия двубоя. Те натиснаха от самото начало и след няколко пропуска откриха резултата в 29-ата минута. Йеленкович центрира от фаул и намери Бето, който изведе домакините напред. Малко преди почивката Манолев проби отлично отдясно, намери Бибишков в наказателното поле и той от близко разстояние направи 2:0.

В началото на второто полувреме звездата на гостите Еньо Кръстовчев се възползва от центриране на Костурков и намали. Радостта на играчите на Марек бе кратка, тъй като в следващата атака Литекс вкара трети гол, като негов автор отново бе Бето. последваха нови пропуски на домакините, а бразилецът Бето на три пъти се размина с хеттрика. Крайното 4:1 оформи влезлият като резерва Петър Златинов след индивидуална акция.

ЛИТЕКС - МАРЕК 4:1
1:0 - Бето (29)
2:0 - Бибишков (39)
2:1 - Кръстовчев (51)
3:1 - Бето (52)
4:1 - Златинов (73)

ЛИТЕКС: Тодоров, Р. Попов, Желев, Сичеро, Венков, Том (69 - Златинов), Сандриньо (46 - Ст. Генчев), Бето, Манолев, Бибишков (68 - Родич), Йеленкович

МАРЕК: Белчев, Георгиев, Костурков, Иванов, Петев, Б. Хазуров (59 - Симеонов), Кръстовчев, Соколов, Бойчев, Томе, Таскович