Берое на финал за купата на България

Тимът от Стара Загора победи Славия с 1:0 с гол на капитана Георги Андонов

btvnovinite.bg

Публикувано в  19:26 ч. 25.04.2013 г.

Берое (Стара Загора) победи Славия с 1:0 в мач-реванш от турнира за купата на България и след като първият мач в София завърши при нулево равенство се класира за финал.

Единственият гол за домакините реализира Георги Андонов в 87-ата минута на двубоя.

През първата част играта беше равностойна, с леко превъзходство на гостите. Двата отбора си размениха по едно положение за гол.

В 32-ата минута Радослав Василев остана се освободи от защитник на Берое на границата на наказателното поле, но ударът му излезе на сантиметри в аут Малко по-късно пък Веселин Пенев отправи много силен далечен шут, който беше избит от Георги Петков.

Второто полувреме продължи с много бавно темпо, но домакините от Берое се се активизираха в края на мача и създадоха редица голови положения в последните 15 минути.

Натискът на "зелените" започна от атака на Самир Аюд, който центрира, а защитникът на гостите Даниел Златков отклони топката към вратата, където Георги Петков се намеси решително и спаси своя тим.

От последвалия ъглов удар на удобна позиция пък се озова Алберто Лоузейро, но и неговият удар не попадна във вратата на Петков. Все пак, Берое стигна до гол в 87-та минута, когато Георги Андонов засече центриране на Пламен Крумов с крак и донесе победата на Берое.

Така във финалната среща на 15-ти май ще играят отборите на Левски, който отстрани Локомотив (Сф) и Берое.